SAĞLIK

Aşağıdaki Sitelere Üye Olarak Sitemize Destek Olabilirsiniz !

Yeni_elbise 300X250 Image Banner
Sitemize Destek İçin Lütfen Tıklayınız !

guzelyuz 

Kötü beslendiğiniz zaman cildiniz bu duruma hemen tepki gösterecektir. Yağlı yiyecekler ile beslendiğinizde cildinizde daha fazla akne meydana gelecek, yeteri kadar su içmediğinizde cildiniz kuru görünecektir. Parlak bir cilt sizi daha canlı ve iyi gösterir. Cilt için doğru besinler tüketmek daha iyi bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Mükemmel bir cilt elde etmek için bazı yiyecekler öne çıkıyor. 

sucilt

Daha fazla su için 

Susuz olduğunuzda cildiniz kuru ve buruşmuş görünür. Yeterli su içmeye başladığınızda cilt hücreleriniz daha sıkı bir durum alacaktır ayrıca su toxin maddelerin dışarıya atılmasına yardımcı olur.

somon

Sağlıklı yağlar tüketin

Evet yanlış duymadınız sağlıklı yağlarda var eğer avocado, somon balığı, ton balığı ya da fındık gibi besinler tüketirseniz vücudunuzda sağlıklı yağlar dolaşıyor demektir ve hücreleriniz daha fazla nem tutar. Temel yağ asitleri (omega 3’ler), kızarıklığı önleyip bağışıklık fonksiyonunu destekleyerek cilt sağlığında önemli rol oynarlar.

brokoli

Antioksidan içeren besinler tüketin

Kereviz, Ispanak, Brokoli gibi sebzeler, yüksek oranda antioksidan içerirler. Antioksidanlar yaşlanmayı geciktirir ve çevre kirliliğinin cilt üzerindeki etkisini azaltır. Cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitamini cilt içim önemlidir.

 

 

 

Yazar Hakkında :
Author: Sosyowall
Sosyowall olarak sizlere daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat diliyoruz.Makalelerimizi beğenmeniz dileğiyle , Sevgiler

Linkler

Banner_parfum 300X250 Image Banner

Facebook

Twitter

Google Plus

Artık Facebook kimlik bilgilerinizi kullanarak oturumunuz açılıyor